Ambasador Narodne Republike Kine u Crnoj Gori Čen Sijufeng sastao se 14. januara 2026. sa predsjednicom Skupštine Glavnog grada Podgorice dr Jelenom Borovinić Bojović.

Ambasador Čen je istakao da je Podgorica politički, ekonomski i obrazovni centar Crne Gore, te je zahvalio Skupštini Glavnog grada na dugogodišnjoj podršci Ambasadi Kine. Naglasio je da je kineska strana spremna da, povodom 20. godišnjice uspostavljanja diplomatskih odnosa između Kine i Crne Gore, dodatno produbi razmjenu i saradnju sa Podgoricom i da na taj način pruži veći doprinos razvoju bilateralnih odnosa između dvije zemlje.
dr Borovinić Bojović je poželila dobrodošlicu ambasadoru Čenu povodom stupanja na dužnost i istakao da Podgorica pridaje veliki značaj saradnji sa kineskom stranom. Navela je da je grad uvijek posvećen jačanju međusobnog razumijevanja između naroda dvije zemlje kroz različite kulturne i društvene razmjene. Skupština Glavnog grada spremna je da zajedno sa Ambasadom Kine nastavi da širi rezultate saradnje u oblasti nastave kineskog jezika i praktične saradnje u različitim oblastima.