početna strana > Aktuelnosti
Ambasada NR Kine u Crnoj Gori donirala Ministarstvu turizma kinesko električno vozilo
2025-12-29 23:30

Ambasada Kine u Crnoj Gori predala je 29. decembra 2025. godine  Ministarstvu turizma Crne Gore električno vozilo kineske proizvodnje koje je donirala kineska strana. Ceremoniji primopredaje prisustvovale su zamjenca šefa misije Ambasade Kine savjetnica Lu Fangćing i generalna direktorica Direktorata za EU integracije, međunarodne fondove i digitalizaciju u Ministarstvu turizma Ivana Bulatović, kao i drugi predstavnici.

Savjetnica Lu je istakla da će Kina, na novom putu ka realizaciji Petnaestog petogodišnjeg plana, nastaviti da razvija nove produktivne snage i da doprinosi davanju novog zamaha globalnom upravljanju. Ova donacija simbolizuje da se saradnja između Kine i Crne Gore širi sa tradicionalnih infrastrukturnih projekata na nove oblasti poput zelene energije i visokotehnološkog transporta. Izrazio je nadu da će ovo „vozilo prijateljstva“ imati demonstrativnu ulogu u promociji održivog turizma u Crnoj Gori.

Bulatović je u ime Ministarstva turizma izrazila iskrenu zahvalnost kineskoj strani na donaciji i visoko ocijenio dostignuća kineske modernizacije. Navela je da će ovo „vozilo prijateljstva“ postati pokretna zelena vizit-karta na putevima Crne Gore, doprinoseći promociji ekološkog turizma i koncepta niskougljeničnog poslovanja u Ministarstvu turizma, te unijeti novi sadržaj u prijateljsku saradnju između dvije zemlje.


Suggest to a friend   
Print